Architektonický ateliér a2P tvoria 2 dlhoroční spolupracovníci, priatelia, životní súputníci........no proste manželia Henrich a Iveta Pitoňákovci. Obaja sme vyštudovali STU v Bratislave, stavebnú fakultu : Henrich (r.n. 1971 – autorizovaný architekt 1617 AA) odbor architektúra a pozemné stavby a Iveta (r.n. 1971 – autorizovaný stavebný inžinier 4903) odbor pozemné stavby.

Začínali sme každý v inom projekčnom ateliéri, Henrich vo firme MIRANN Banská Bystrica a Iveta vo firme IDOS projekt Banská Bystrica. V súčasnosti pracujeme v spoločnom ateliéri.

Náš architektonický ateliér zabezpečuje širokú škálu architektonických a projektových služieb od architektonických a urbanistických štúdií až po projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie a realizáciu. Poskytujeme inžiniersku činnosť a odborné poradenstvo v oblasti architektúry a stavebníctva. Dlhodobo spolupracujeme s uceleným a osvedčeným tímom projektantov profesií.

Svoje nápady a tvorbu zhmotňujeme v 3D grafickom BIM programe Revit, ktorý umožňuje objekt otáčať, zapnúť osvetlenie a oslnenie, vytvoriť prechádzky okolo objektu, ale aj priamo v ňom. Podporu pri práci nám zabezpečujú aj grafické programy AUTO Cad a Microstation.

Snažíme sa svojou tvorbou vytvárať nielen dizajnovo pekné, ale aj funkčne kvalitné diela. Držíme sa hesla : len funkčné veci sú pekné....